Po skončení sezóny přichází tradičně k pohybům v hráčském kádru Baníku. Hodonínský klub se pro tuto chvíli loučí s šesticí hráčů - zeleno-černé barvy nebudou v příští sezoně nosit Dominik Piták, David Polesný, Jan Švejda, Vojtěch Krejčiřík, Filip Weintritt a Matěj Novák.
DAVID POLESNÝ
🛑 Přerušení aktivní kariéry
Obránce David Polesný hájil barvy Baníku od jeho vzniku v sezoně 2018-19. Za tu dobu odehrál v zeleno-černém dresu 188 zápasů, víc má na svém kontě pouze Jakub Sajdl (211). V loňské sezoně byl nejproduktivnějším zadákem hodonínského celku, v základní části posbíral 15 kanadských bodů. Svou statistiku v mateřském klubu končí „Poles“ na 123 kanadských bodech. Jedenatřicetiletý hodonínský odchovanec v Hodoníně končí po dlouhých čtrnácti sezonách v dospělém hokeji.

MATĚJ NOVÁK
Baník ➡️ Zatím neznámo
Majitel zlaté medaile z Hlinka Gretzky Cupu přišel na Slovácko před dvěma lety z Třebíče. Okamžitě se zařadil mezi tahouny a lídry produktivity. V hodonínském dresu odehrál 85 utkání, ve kterých zaznamenal 60 kanadských bodů (31+29).

JAN ŠVEJDA
Baník ➡️ Zatím neznámo
Osmadvacetiletý zadák Jan Švejda se do kabiny SHKM přesunul před sezonou 2022-23 z Velkého Meziříčí. Rodák z moravské metropole prožil v Hodoníně dvě bodově nejpovedenější sezony své dosavadní kariéry. Celkem nastoupil do 81 utkání a posbíral 22 kanadských bodů (5+17).
-Enhanced-NR.jpg)
VOJTĚCH KREJČIŘÍK
Baník ➡️ Zatím neznámo
Forvard Vojtěch Krejčiřík se do Hodonína vrátil po roce a půl stráveném ve Vyškově v průběhu letošní sezony. Důrazný útočník ve staronovém působišti viditelně pookřál. V základní části odehrál 29 utkání, ve kterých zaznamenal 23 kanadských bodů (13+10). S plus sedmi body ve statistice +/- byl nejlepším mezi všemi útočníky.

FILIP WEINTRITT
Baník ➡️ Zatím neznámo
Další sezonu na Slovácku nepřidá ani devátý muž loňské týmové produktivity. Třiadvacetiletý odchovanec uhersko-hradišťského hokeje stihl za dvě sezony v Hodoníně nastoupit do 72 utkání, v nichž zaznamenal shodně jedenadvacet gólů i asistencí.
DOMINIK PITÁK
Baník ➡️ HC Bobři Valašské Meziříčí
Loni neotřesitelná jednička v hodonínském brankovišti, letos smolně dlouho mimo hru. Dominik Piták vynechal kvůli zranění více než čtyři a půl měsíce a zasáhl jen do devíti zápasů. Čtyřiadvacetiletý gólman v příští sezoně oblékne dres Bobrů z Valašského Meziříčí.

Změny v kádru přicházejí po každé sezoně – jsou běžnou součástí života každého hokejového klubu. A ani Baník není výjimkou. Další pohyby v sestavě nejsou vyloučeny a o aktuálním dění vás budeme průběžně informovat. Již brzy přineseme rozhovory s hráči i s trenérem Romanem Strakou, ve kterých se mimo jiné přiblíží důvody odchodů i průběh jednání o nových posilách.
Jednání s vytipovanými posilami jsou v plném proudu a jakmile budou příchody nových hráčů dotaženy do konce, budeme vás o nich co nejdříve informovat.
VŠEM KLUKŮM, kteří už v našem dresu pokračovat nebudou, DĚKUJEME za poctivou práci, odhodlání a vše co pro Baník udělali. Přejeme vám hodně štěstí jak na ledě, tak mimo něj.