G-mont Hodonín
 
 
 

Týden hokeje se opět vydařil. Na zimák dorazilo na padesát nadšených dětí!

neděle 28.1.2018 | Klub |   |

Týden hokeje se opět vydařil. Na zimák dorazilo na padesát nadšených dětí! Klub SHKM Hodonín znovu uspořádal celorepublikovou akci „Týden hokeje“ projektu Pojď hrát hokej. Na Zimním stadionu Václava Nedomanského se poslední lednovou neděli dopoledne pod odborným vedením trenérů bavila necelá padesátka dětí od čtyř do osmi let, která se zúčastnila celorepublikové náborové akce.

 
 

Náborová akce, která se uskutečnila už po třetí, se na Slovácku setkává se zájmem dětí i jejich rodičů. Brusle v neděli nazula asi padesátka chlapců a dívek. Pro některé nováčky to byly jejich vůbec první krůčky na ledě. „Ohlasy mezi rodiči a dětmi byly pozitivní “ uvedl metodik klubu SHKM G-mont Hodonín Tibor Helísek.

„Jsme rádi za každou možnost, kde můžeme ukázat lidem, jak je tento sport dostupný finančně, tak i materiálně. Chtěli bychom nejen těmito akcemi zvýšit zájem o tento sport“ říká Helísek. Mimo náborovou akci „Týden hokeje“ se klub SHKM snaží získat ty nejmenší náborovou akcí ve školkách, kde jim chodí trenéři ukazovat výstroj, pohrát si a povykládat něco o hokeji.

Dalším krokem je bruslení mateřských školek, ve kterých se na ledě sejde i 100 dětí během této lekce. Tím pádem se hokej dostává do podvědomí rodičů a dětí.

I v této hokejové sezóně se podařilo hodonínským trenérům daří vychovat šikovné hokejisty, kteří zkouší své štěstí v projektu ČSLH s názvem VTM (Výchova talentované mládeže), jiní mají pevné místo v extraligových dorosteneckých klubech.

Organizátoři pro děti připravili zábavný program na ledě i mimo něj. Chlapci a dívky byli rozděleni do několika skupin, ve kterých si pod dohledem trenérů vyzkoušeli třeba vedení kotouče, techniku bruslení, nájezdy na brankáře nebo různé doplňkové hry. Kromě spousty zážitků z bruslení si děti odnesly domů také například dárek v podobě hokejového dresu české reprezentace.

Rodiče zde mají možnost se detailně seznámit s tím, co obnáší mít doma malého hokejistu, a jaký je přínos ledního hokeje pro fyzický a osobnostní rozvoj jejich ratolestí. „Cílem akce je nábor a hlavně propagace hokeje a pohybové aktivity na ledě. Často nemusí být cílem hokej, ale naučit dítě základům bruslení, aby se mohlo touto činností bavit a nepřipadalo si mezi svýma hloupě, že neumí bruslit. Proto děláme také bruslení pro základní školy.

Dále vidím veliké plus v našem zázemí zimního stadionu, které je na velmi dobré úrovni, také trenérský tým má dobrou kvalitu. Chceme na zimní stadiony dostat rodiče i děti," říká trenér Českého svazu ledního hokeje Tibor Helísek.


Na fotogalerii z Týdne hokeje se může podívat ZDE.


 
 
 
Aktuální články
 
Copyright © 2003-2018 SHKm G-mont Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt